Mój sposób na wymarzoną sylwetkę!

Mój sposób na wymarzoną sylwetkę!

Nigdy nie byłam na diecie. Nie jestem zwolenniczką diet w rozumieniu „dwa tygodnie jem głodowe porcje, schudnę 20 kilo i wtedy wracam do dawnego trybu odżywiania się”. Za najskuteczniejszą dietę uważam dietę ŻP – znacie to? ŻP czyli Żryj Połowę. U mnie działa.

Nigdy nie rozumiałam tego pędu, by zrzucać wagę z jakiejś okazji. „Idą wakacje, trzeba odsłonić brzuszek – dzięki naszej diecie w tydzień schudniesz 10 kilo!” Albo lepiej „Musisz wyglądać wspaniale na Balu Sylwestrowym – w tydzień po Świętach schudnij do rozmiaru 36!” Każde takie pseudomotywujące hasełko przyprawia mnie o ból brzucha ze śmiechu i pewnie przysparza nowych zmarszczek od ironicznych uśmiechów. Na wakacjach nie muszę wbijać się w obcisły strój kąpielowy ani wystawiać brzucha na widok publiczny. Nie muszę też wbijać się w kieckę dwa rozmiary mniejszą aby zrobić dobre wrażenie... na kim?

 Kiedy zaczynałam podejrzewać, że jakieś podstępne siły włamują się do mojej szafy z ciuchami i zmniejszają spodnie i bluzki, przechodziłam na dietę ŻP i ograniczałam słodycze i fastfoody. Jakimś magicznym sposobem po jakimś czasie ubrania zaczynały pasować, ale z przyzwyczajenia słodycze i szybkie żarcie zajadałam od święta. Bo w diecie nie chodzi o to, by osiągnąć pożądany efekt i powrócić do starych przyzwyczajeń. Dieta to wyrobienie nowych nawyków żywieniowych, których należy się trzymać. Kierownik mojej mamy orzekł kiedyś, że przez dwa tygodnie rezygnuje z chleba, a po dwóch tygodniach, jak tylko zgubi brzuch, do chleba powróci. Minęły dwa miesiące, a kierownik jak brzuch przed sobą nosił, tak nosi go dalej. I nie rozumie, gdzie popełnił błąd.

Zdrowe żywienie to jedno, aktywność fizyczna to drugie. Nawet najchudsze modelki mogą mieć dużo tkanki tłuszczowej. Najłatwiejszym i najprzyjemniejszym sposobem na zrzucenie wagi jest wysiłek. Podczas ćwiczeń wydzielają się endorfiny, hormony szczęścia. Człowiek zmęczony wysiłkiem fizycznym jest człowiekiem szczęśliwym. Zamiast katować się drakońskimi dietami, co by dobrze wyglądać w bikini, lepiej wyjść z domu na długi spacer. Lato sprzyja aktywności fizycznej, korzystajmy z tego!

www.haluksy.biz www.wiekannmanschnellabnehmen.eu www.celulit.com.pl