Keton malinowy - lek na otyłość

Keton malinowy - lek na otyłość

Tabletki z ketonem malinowym to kolejna propozycja dla ludzi, którzy mają problem z nadmiarem kilogramów. Zostały one wynalezione przez amerykańskich badaczy, w Stanach Zjednoczonych przetestowano ich działanie i to właśnie na tamtejszym ryku zadebiutowały. Moda na odchudzanie wespół z ketonem malinowym przywędrowała stosunkowo niedawno do rodzimej Polski, a jego wyniki sprzedażowe sukcesywnie rosną.

Maliny od wieków stosowane są w celach leczniczych. Już medycyna ludowa upatrywała w tych owocach skuteczny środek na: bóle żołądka, odruchy wymiotne u ciężarnych czy szkorbut [1]. Krzew malinowy służył również w kosmetyce: rozgniecione maliny były czymś w rodzaju maseczki nakładanej na suchą i normalną cerę; wywar z kwiatów okazał się być zbawienny przy leczeniu trądziku młodzieńczego, łagodnych odmian chorób skóry czy różnego rodzaju wysypek; wywar z liści malinowych stanowił… farbę do włosów; świeże liście krzewu miały z kolei nieść ukojenie w przypadku ukąszenia żmij i skorpionów.

Cenne dla organizmu składniki

Medycyna współczesna również podkreśla prozdrowotne właściwości malin, które są cennym źródłem: szeregu witamin: A i E (naturalnych antyoksydantów), C, PP, B1, B2, B6, polifenoli oraz soli mineralnych, min.: wapnia, potasu, miedzi, żelaza, magnezu i in. Potwierdzono ich działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe (w postaci syropów lub suszonych malin) oraz przeciwnowotworowe w płucach i wątrobie.

Badania kolejnych naukowców skupiły się również na znalezieniu związków odpowiedzialnych za specyficzny smak i zapach malin. Odkryto w ich składzie ponad 70 aromatycznych związków chemicznych, a wśród nich najważniejszym okazał się keton malinowy (w skrócie RK). Co ciekawe różne odmiany owoców mają inny poziom tego związku, a co więcej - stężenie RK w owocach pochodzących z roślin rosnących w warunkach naturalnych jest o wiele wyższe niż w roślinach uprawianych w środowisku sztucznym [2]. Keton malinowy to również jeden z najdroższych naturalnych zapachów świata!

Aromatyczny związek chemiczny

Keton to substancja chemiczna występująca w malinach. Jednak jego zawartość w owocach jest na tyle niska (zaledwie 1-4 mg na każdy kilogram owocu!), że zajadanie się dojrzałymi malinami nie będzie miało przełożenia na utratę wagi i poprawę stanu zdrowia. Otrzymany dzięki syntetycznym metodom keton malinowy zestawiony z chromem, kofeiną, ekstraktem z zielonej herbaty tworzy dopiero „odchudzający cud w butelce” – określenie słynnego na całym świecie dra OZ – kardiochirurga, autorytetu w dziedzinie zdrowego stylu życia i odchudzania.

Polecamy Raspberry Ketone  Pure ze stężonym ekstraktem ketonu malinowego - 600 mg w tabletce. Przejdź do sklepu

Badania potwierdziły, że enzymy zawarte w ketonie malinowym umożliwiają kontrolowanie tłuszczu gromadzącego się na bieżąco w organizmie, monitorowanie nadmiar tłuszczu nadbudowanego w przeszłości, skuteczne przyspieszenie ludzkiego metabolizmu, co prowadzi do szybszego spalania tkanki tłuszczowej [3] i osiągnięcia szczupłej sylwetki. Prawidłowy wskaźnik BMI ma przełożenie na jakość życia: zdrowsze serce, mniejsze zmęczenie, zwiększony poziom energii itd.

Na tabletki z ketonem malinowym powinny uważać osoby mające problemy z nadciśnieniem lub cierpiące na choroby serca oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Piśmiennictwo:

  1. Karabela M., Malina, Panacea – Leki ziołowe, nr 3 (20), lipiec - wrzesień, 2007 r. 
  2. Krauze – Baranowska M., Owoce maliny – właściwości dietetyczne i lecznicze, Panacea – Leki ziołowe, nr 4 (21), październik – grudzień, 2007 r. 
  3. http://www.zdrowie.kikik.co
www.haluksy.biz www.wiekannmanschnellabnehmen.eu www.celulit.com.pl