Opinie o zielonej Kawie

Opinie o zielonej Kawie

Zielona kawa jest nie paloną kawa. Widziałem kilka suplementów utrata masy ciała na zawartość zielonej kawy. Czy są skuteczne? Pewnie w jakimś stopniu tak, kawa (czy zielone lub regularny) zazwyczaj pomaga schudnąć. Należy wziąć pod uwagę trzy rzeczy: jaki jest koszt tych dodatków w odniesieniu do ich skuteczności (lub spłacić), jakie są możliwe warianty, i na których badania jest oparty na wniosku o ich skuteczność w utracie wagi. 

Istnieją co najmniej dwie substancje zawarte w zielonej kawy odchudzającej: kofeina i kwas chlorogenowy. Kawa zawiera 250 różnych substancji i tak (według dr Artur Grollmana farmakolog z Uniwersytetu Stanowego w Nowym Jorku), a każdy z nich ma inną, mniej lub bardziej wpływ na organizm. 

kwas chlorogenowy 

Można znaleźć kwas chlorogenowy, między innymi, brzoskwinie i śliwki, suszone śliwki są szczególnie dobrym jego źródłem. Izomer (tj. substancję mającą podobną strukturę) kwasu chlorogenowego można znaleźć w ziemniakach. 

Działanie zielonej kawy i skuteczności dla utraty wagi - nauka 

Jest szeroko cytowane badania (link) prowadzone przez Joe Vinson, Bryan Burnham i Mysore V Nagendran. W badaniu wzięło udział 16 (tylko) z 8 kobiet i 8 mężczyzn, dając im wyciąg z zielonej kawy w różnych dawkach i placebo. 


W badaniu wzięło udział stosunkowo małą liczbę osób - tylko 16, co może mieć wpływ na wyniki wyszedł wadliwy losowych, nieco przypadkowe. Uczestnicy byli w wieku 22-46 lat, w związku z tym, nie reprezentuje wszystkich grup wiekowych. Ponadto, badanie było dość niezwykły design - wszyscy uczestnicy dostaje wyciąg z zielonej kawy w wysokiej starego, małej dawce i placebo. Zazwyczaj robi się tylko część badanego badanej substancji, i część tylko do placebo. 

Badanie zostało przeprowadzone w Indiach, w Bangalore, podczas gdy amerykański naukowiec, który je nadzorował i opisane, ma (zgodnie z tym artykułem) na wypłatę od producenta ekstraktu podawane pacjentom z kawą, który sfinansował te badania. To rodzi pytania o jego niezależności. 

Uczestnicy badania przeprowadzone ćwiczenia (zużywa w przybliżeniu 400 kalorii dziennie) - co spowodowało również ich utrata masy ciała. 

Badanie powinno moim zdaniem być traktowane jako wstęp do dalszych badań, a nie jako podstawa do wnioskowania o wyszczuplające z zielonej kawy. Te wyniki powinny być potwierdzona w innych badaniach, korzystnie z większej liczby osób.

Więcej o badaniu tutaj

www.haluksy.biz www.wiekannmanschnellabnehmen.eu www.celulit.com.pl